Wygrane sprawy z Bankami
Kredyty CHF

25.06.2020 r. – Wygrana sprawa przeciwko Getin Noble Bank S.A.

Sąd  Rejonowy  w Gdyni  ( SSR  Małgorzata Nowicka – Midziak ) wyrokiem z dnia 25.06.2020 r.  ( sygn. akt: I C 223/18 )  uwzględnił powództwo w całości i zasądził  dodatkowo kwotę 6417 złotych tytułem zwrotu kosztów procesu.

Umowa  kredytu zawarta  z Getin Bank z  2008 r.   jest nieważna z kilku niezależnych przyczyn.

Przede wszystkim Sąd podzielił pogląd co do braku w umowie oznaczalności świadczenia jednej ze stron tj. konstrukcję która uzależnia świadczenie wyłącznie od woli jednej ze stron.

Nadto umowa posiada nie tylko posiada klauzule niedozwolone zmieniające na tyle treść stosunku prawnego, że nie jest możliwe jego dalsze utrzymanie, lecz również sposób pouczenia o ryzykach związany z umowach nie był wystarczający do uznania, iż wyczerpał minimum określone przez TSUE dla ważności tego typu postanowień.

Sąd wskazał, iż wobec nieważności umowy i braku zarzutów strony pozwanej na przykład zarzutu potrącenia w przedmiotowej sprawie konieczne było uwzględnienie powództwa w całości.

Adwokat Paweł Przybyłowski

Adwokat Paweł Przybyłowski

Szybka analiza umowy. Ponad 200 spraw sądowych w toku. Ponad 20 wygranych spraw z Bankami.

Zadzwoń: 58 620 63 43

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on skype
Skype

Otrzymaj analizę umowy kredytowej CHF

Skontaktuj się z nami a otrzymasz szybką konsultację

Najnowsze wygrane sprawy z bankami:

08.06.2020 – Wygrana sprawa przeciwko mBank S.A

Sąd Okręgowy w Gdańsku ( Sędzia  del. do SO Michał Jank ) wyrokiem z dnia 8.06.2020r.  ( sygn.akt: I C 1144/19 ) uwzględnił  w całości powództwo zasądzając na rzecz  kredytobiorców od mBank S.A.  kwoty dochodzone